rssنسخه موبایل سایت روناش
 
تازه های خوزستان
زیر ذره بین
آخرین خبرها

 

تاریخ : ۱۳۹۰/۰۸/۰۳ ۸:۰۹:۱۴ بعد از ظهر

رئیس بخش جانوران سمی مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی گفت: طی چند سال تحقیق و پژوهش از ترکیبی از سموم مارها و عقرب‌ها داروی ضدسرطان در ایران ساخته شده و در شرایط آزمایشگاهی به خوبی جواب داده است.

به گزارش روناش به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، عباس زارع در بازدید خبرنگاران از مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی گفت: تحقیقات آزمایشگاهی داروی ضدسرطان انجام و در شرایط آزمایشگاهی به‌خوبی جواب می‌دهد.
رئیس بخش جانوران سمی مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی افزود: به‌دنبال اخذ مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای استفاده در انسان هستیم.
وی افزد: این داروی ضد سرطان از سموم مار و عقرب طی ۱۰ سال کار تحقیقاتی به‌دست آمده و این ماده از چربی (پپتید) این حیوانات استخراج شده است.
زارع گفت: در برخی کشورها کارهای تحقیقاتی برای کشف داروی ضد سرطان از سموم این حیوانات در حال انجام است اما به مرحله نهایی نرسیده است.
زارع گفت: متأسفانه استقبال کشورهای دیگر برای استفاده از این دانش ایرانی مثلا کشور آلمان بیشتر از کشور خودمان است.
رئیس بخش جانوران سمی مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی تصریح کرد: یکم تا سوم آذر کنگره منطقه‌ایی جانوران زهر‌آگین در ایران برگزار می‌شود که طی آن مقالاتی متعدد در مورد این داروی ضدسرطان ارائه خواهد شد.

نظر دهيد